Важливі вимоги у виробництві хлібобулочних і кондитерських виробів, що впливають на довговічність стрічок з ТПУ
Стрічки з ТПУ (термопластичного поліуретану) відіграють важливу роль у харчової промисловості, так як якість стрічки прямопропорційна до якості продукції.Такі стічки завоювали авторитет завдяки універсальним властивостям ТПУ-покриття: підвищеної стійкості до стирання, що зберігає поверхню стрічки гладкою, а також простий спосіб очищення для більш тривалого терміну служби. Висока гнучкість, широкий діапазон робочих температур, стійкість до масел і жиру, хороші антиадгезійні властивості для роботи з липким тістом. Покриття не впливає на смак продуктів, що транспортуються. Отже стрічки з ТПУ високо цінуються на підприємствах, які безпосередньо зіштовхуються з використанням їх у виробництвах.
Завдання №1 : Робота при високих температурах
Стрічки з ТПУ, використовуються для подачі і виходу продукту з печі. Вони постійно піддаються впливу високих температур від самої печі, а також від гарячої свіжої випічки. Транспортерні стрічки, які не підходять для постійного впливу таких температур, необхідно замінювати частіше. Це особливо відчутно у вразливих технологічних процесах, внаслідок зносу і розтріскування поверхні стрічки. Також є ризик пошкодження з'єднань, що в деяких випадках може привести до зупинки всієї виробничої лінії. Але цього можна уникнути за рахунок використання стрічок, які підходять для безперервної роботи при високих температурах.
Завдання № 2: Висока вологість і масляні середовища
Щоб отримати кондитерські вироби високої якості, в процесі випічки необхідно ефективно видалити вологу з тіста. Волога і масла, що містяться в сирому продукті, можуть поглинатися тканиною стрічки. Це створює ризик збільшення кількості мікробів і утворення біоплівки, що створює серйозні проблеми для безпеки харчових продуктів.
Матеріали з ТПУ також схильні до погіршення стану за рахунок реакції з водою, що у вологому середовищі може прискорити старіння стрічки. Попадання масла може призвести до змін коефіцієнта тертя або викликати усадку, що впливає на роботу всієї лінії.
Завдання № 3: Залишки харчових продуктів
При використанні сировини у виробництві хлібобулочних виробів, часто відбувається накопичення залишків харчових продуктів на поверхні стрічки. Цей залишок часто видаляють під час виробництва за допомогою скребків, які можуть впливати на якість поверхні стрічки. Якщо стрічка має структуровану поверхню, то може бути складніше видалити залишки харчових продуктів. Це, в свою чергу, може вплинути на випуск готового продукту, тому що може бути збільшена кількість відходів, оскільки на стрічці залишається більше тіста. Цього можна уникнути за рахунок використання стрічок з хорошими властивостями відшарування тіста.
Завдання №4: Агресивні методи очистки
Вимоги до очищення надзвичайно суворі для всього обладнання, що використовується в харчовій промисловості, включаючи транспортерні стрічки та стрічки для обробки. В першу чергу через те, що необхідно часто очищати стрічку для отримання кінцевого продукту високої якості. Використання стрічок з високою стійкістю до гідролізу, які підходять для високих температур, забезпечує більш стабільні результати очищення з менш частими замінами стрічок. Типи матеріалу ТПУ також мають значення, оскільки деякі з них ведуть себе краще за інших при контакті з певними хімічними речовинами.